Laikā no 19. aprīļa līdz 21. maijam norisināsies Latvijas zaļā punkta un SIA “Eco Baltia vide” organizētā Vislatvijas nolietotās elektrotehnikas vākšanas kampaņa “VISLATVIJAS ELEKTRO TALKA”, kuras laikā iedzīvotājiem visā Latvijā vairāk kā 60 atkritumu šķirošanas laukumos ir iespēja nogādāt savu laiku nokalpojušo elektrotehniku un laimēt vērtīgas balvas.

KAMPAŅA NORISINĀSIES ARĪ ŠĶIROTO ATKRITUMU LAUKUMĀ RĪGAS IELĀ 21B, RĒZEKNĒ UN LAUKUMĀ, KAS ATRODAS SADZĪVES ATKRITUMU POLIGONĀ ,,KRIŽEVŅIKI’’.

Kampaņas laikā uz kādu no laukumiem neizjauktā veidā jāatnes/jāatved nolietotās elektropreces – televizori, ledusskapji, veļas mašīnas, trauku mazgājamās mašīnas, datori un monitori, radio aparāti, mūzikas centri, magnetolas, telefoni, putekļu sūcēji, gludekļi, fēni, tējkannas, blenderi un cita mazā virtuves sadzīves tehnika, mobilie telefoni un to lādētāji u.t.t. Nododot elektroiekārtas, saņemsiet izlozes kartiņu, kura būs jāaizpilda, norādot sev vēlamo balvu pozitīva izlozes rezultāta gadījumā, un jāiemet izlozes kastītē.

Balvu fonds:

  • Televizors Samsung 50”
  • Samsung Galaxy S21
  • Kafijas automāts Philips
  • Tet dāvanu karte: 5×100 EUR
  • Maxima dāvanu karte: 2×200 EUR

Galvenais kampaņas mērķis ir savākt iespējami daudz nolietotās elektrotehnikas, tādā veidā veicinot sabiedrības informētību par pareizu atbrīvošanos no vecas, nevajadzīgās elektrotehnikas.

Elektroiekārtas tiek klasificētas kā bīstami un videi kaitīgi atkritumi un, ilgstoši atstātas novārtā, sarūs, kļūst kaitīgas ne tikai dabai, bet arī cilvēka veselībai, jo satur virkni ķīmisko vielu. Šī akcija arī atgādina par to, ka elektroiekārtas ir jāšķiro atsevišķi no citiem atkritumu veidiem un noteikti nav pieļaujams tās izmest dabā vai sadzīves atkritumu šķirošanas konteineros. Savāktā elektrotehnika tiks nodota otrreizējai pārstrādei.