PII “Bitīte” visu iepriekšējo marta nedēļu rosījās 175 mazas čaklas bitītes, no deviņām grupiņām. Bitīšu saimē ir gan pavisam mazas bitītes no 2 gadu vecuma, līdz pat bitītēm, kam ir 7 gadi. Visas ar prieku zumēja un iepazinās ar ekoloģijas pamatiem. Katra grupiņa domāja par to, kā samazināt plastmasas izmantošanu savā ikdienā, kā neradīt plastmasas atkritumus.

Pastāstīsim, kā viņi to darīja. 1.GRUPAS IZGLĪTOJAMIE UN SKOLOTĀJA JEĻENA ANIKJEVA dzimšanas dienas svinēšanā neizmantoja plastmasas šķīvjus, bet izmantoja šķīvju aizstājējus –  kartona riņķus, ko paši pagatavoja. Nelietoja vienreizējās plastmasas glāzītes, bet uztaisīja no papīra glāzītes origami tehnikā.

2.GRUPAS IZGLĪTOJAMIE UN SKOLOTĀJA ALLA KORŽEŅEVIČA veidoja eksperimentu ar papīru un plastmasu, ierokot tos zemē. Secinājums – papīrs samirkst ,sāk sadalīties,  plastmasa paliek tāda pat. Izmantoja plastmasas pudeles rotaļlietu un didaktisko spēļu izgatavošanā. Viņu praktiskā rekomendācija – nepirkt jaunas plastmasas lietas, bet iegādātās censties izmantot vēlreiz.

3.GRUPAS IZGLĪTOJAMIES UN SKOLOTĀJA KRISTĪNE REIDZĀNE izspēlēja  rotaļu ’’ Veikals’’, kur bērni iepērkoties izmantoja pašu pītus groziņus. Mājās viņi mācīja to darīt vecākiem. Viņu praktiskā rekomendācija – katram plastmasas maisiņam ir vairāk dzīvību kā kaķim, tāpēc nevajag baidīties tos  izmantot vēl un vēl. Dosim jaunu dzīvi plastmasas atkritumiem. Atziņa – mīlēsim un saudzēsim dabu mēs paši, jo mūsu vietā to neviens  nedarīs. Vairosim smaidus, nevis atkritumus.

Ko darīja pārējās grupiņas? Pastāstīsim nākošajā ierakstā.