Turpinām stāstīt par PII ,,Bitīte’’ bērnu un skolotāju iesaisti aicinājumā ,,Vairo smaidus, nevis atkritumus’’.

4.GRUPAS IZGLĪTOJAMIE UN SKOLOTĀJA ALLA PLATONOVA visu nedēļu mērķtiecīgi darbojās ar spēlēm, kas ir no koka materiāla, vienu dienu spēlēs izmantoja akmeņus. Turpmāk bērni ar savām ģimenēm centīsies mazāk izmantot plastmasas izstrādājumus.

5.GRUPAS IZGLĪTOJAMIE UN SKOLOTĀJA SANDRA MURAŠOVA pētīja plastmasas materiālus, salīdzināja ar citiem materiāliem. Viņu praktiskā rekomendācija – var mazāk iegādāties plastmasas priekšmetus, lai atbilstoši nerastos atkritumi. Tā vietā var pašiem veidot tos no citiem materiāliem, kas  ir daudz oriģinālāk, nekā pirktie veikalā.

6.GRUPAS AUDZĒKŅI UN SKOLOTĀJA AIJA ZAHAROVA plastmasas atkritumus sāka pārvērst mākslā. Praktiskā rekomendācija – no atkritumiem ir iespējams radīt skaistus un oriģinālus mākslas darbus.

9.GRUPAS IZGLĪTOJAMIE UN SKOLOTĀJA ILONA DROZDOVA diskutēja par plastmasas lietu izmantošanu sadzīvē un skatījās filmas par Eko tēmu. Centās visu nedēļu neizmantot plastmasas rotaļlietas, neizmantoja vienreizlietojamo plastmasu ! Praktiskā rekomendācija – vislabākais veids, kā samazināt atkritumu ietekmi uz vidi, ir, pirmkārt, novērst to rašanos. Daudzas lietas, kuras izmetam, varētu izmantot atkārtoti, bet citas var pārstrādājot pārvērst izejmateriālos.

10.GRUPAS IZGLĪTOJAMIE UN SKOLOTĀJA MARINA ŠARIGINA pārrunāja par plašu  plastmasas pielietojumu cilvēku dzīvē, akcentējot, ka plastmasas atkritumi piesārņo apkārtējo vidi un ir ļoti kaitīgi dabai un dzīviem organismiem. Bērni uzzināja, ka plastmasu var izmantot otro reizi, pārstrādājot to. Lai mazinātu atkritumu veidošanos, izgatavoja mūzikas instrumentus no plastmasas pudelēm. Rekomendācija – izmantot plastmasas izstrādājumus vairākkārt, vai izgatavot no tiem saimniecībā lietderīgus izstrādājumus, piemēram putnu barotavas, piltuves, kancelejas organizatorus utt.