Šogad atkritumu savākšana Viļānu novadā noritēja mazliet neierastā veidā – “Talkošanas rallija” formātā. Pasākums tika organizēts Lielās Talkas nedēļas ietvaros no 22.04.2021. līdz 24.04.2021. un kopumā aktivitātēs Viļānu novadā iesaistījās 82 dalībnieki – ģimenes ar bērniem, jaunieši, senioru grupas, darba kolektīvi. Lai teritorijas uzkopšana nebūtu tik vienmuļa, pasākuma organizatori sadarbībā ar atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu SIA “ALAAS” bija sagatavojuši viktorīnas jautājumus par atkritumu šķirošanu un interaktīvos uzdevumus – “1000 soļi pretī sakoptai videi”, “Talkošanas sauklis”, “Komandas ietērps”, “Priekšmeta pārvērtības”.

Kā liecina aptaujas rezultāti, vides akcijā “Talkošanas rallijs” integrētie uzdevumi gandrīz pusei no dalībniekiem palīdzēja atraktīvākā veidā sakārtot piemājas teritoriju, ceļmalas, atpūtas vietas, iedvesmoja būt radošiem, videi draudzīgiem un atraktīviem, lai pavasari sagaidītu ar zaļo domāšanu un pievērstos bezatkritumu dzīvesveidam.

Aktīvākie akcijas dalībnieki, kuri ir pareizi atbildējuši uz viktorīnas jautājumiem un piedalījušies “Talkošanas rallija” uzdevumu veikšanā, saņem SIA “ALLAS” pārsteiguma balvas: Margarita Cakula, Alla Kozlovska, Anna Stafecka, Artis Kozlovskis,  Irinas Klimanovas ģimene, Agnese Kozlovska, Veneranda Arbidāne,

Irēna Stafecka, Ija Visocka ,Sarmīte Strode, Sintija Upeniece, Evita Uzuliņa,

Iveta Piziča, Agnese Gailuma.

Lai savas vides sakopšana iesakņojas kā tradīcija ikvienā cilvēkā, ģimenē, uzņēmumā un sabiedrībā!