No šā gada 20.aprīļa līdz 20.maijam Rēzeknes pilsētas un Rēzeknes novada iedzīvotāji un juridiskas personas, ievērojot valstī noteiktos piesardzības pasākumus, aicināti piedalīties akcijā “Elektronikas šķiratlons”, ko organizē Latvijas Zaļais punkts kopā ar partneriem. Tās ietvaros, bezkontakta ceļā, jānodot savas nolietotās elektroiekārtas un baterijas atkritumu šķirošanas laukumos Rīgas ielā 21B, Rēzeknē un poligonā „Križevņiki” to darba laikā.

Ierodoties laukumā, aicinām rūpīgi ievērot valstī noteiktos piesardzības pasākumus, fizisko distancēšanos un ierobežojumus attiecībā uz pulcēšanos.

Lai nodrošinātu drošu elektroiekārtu nodošanu pārstrādei, elektroiekārtas  laukumā ir jānovieto tikai tām paredzētajā vietā un tām ir jābūt neizjauktām, piemēram, ledusskapim jābūt ar kompresoru, televizoram – ar kineskopu, datoram – ar mātes plati u.tml. Akcijas dalībnieki aizpildīs akcijas kartiņu, lai piedalītos balvu izlozē, kur kopumā starp visu  Latvijas šķirošanas laukumu akcijas dalībniekiem 30.maijā tiks izlozētas:

  • galvenā balvā – jauns televizors;
  • divas dāvanu kartes no veikalu tīkla “top!” 20 EUR vērtībā;
  • 20 pārsteiguma balvas no Latvijas Zaļā punkta.

Atgādinām, ka visa veida nolietotās un nederīgās sadzīves un elektrotehnikas iekārtas – veļas mašīnas, televizori, ledusskapji, plītis, datori, monitori, telefoni u.c. – tiek klasificētas kā videi kaitīgi un bīstami atkritumi, jo  satur videi un cilvēkam bīstamas vielas.  Ja baterijas vai elektroiekārtas netiek nodotas otrreizējai pārstrādei, tās nokļūstot apkārtējā vidē rada toksisku piesārņojumu, kaitējot gan dabai, gan cilvēku veselībai.

Plašāk par akciju var uzzināt mājaslapā www.zalais.lv sadaļā “Jaunumi”.