No 6.aprīļa līdz 22.aprīlim Rēzeknes novada jaunieši kopā ar saviem draugiem, klases  biedriem,  ģimenēm bija aicināti piedalīties vides akcijā

,, Skrien zaļi Rēzeknes novadā’’. Akcijas dalībnieki ceturto gadu pēc kārtas izmēģināja plogingu – videi draudzīgu skriešanas veidu ar atkritumu savākšanu skriešanas laikā.  Tā ir aktivitāte, kuras laikā tiek sakopta vide  kopā ar līdzīgi domājošajiem.

Šogad akcija kopumā pulcēja 136 dalībniekus – bērnus, jauniešus, pieaugušos no visām apvienību pārvaldēm.  Kopīgiem spēkiem tika savākti vairāk kā  100 atkritumu maisi, noskrieti vai noieti vairāk kā 63 km un attīrīti Rēzeknes novada meži, pļavas, takas, parki, ezeru un upju krasti, kā arī autoceļu apmales no dažāda veida atkritumiem – stikla, plastmasas pudelēm, sadzīves priekšmetiem, vienreizējām kafijas krūzītēm, polietilēna maisiņiem, vecām rotaļlietām un dažādām sadzīves lietām.

Ploginga dalībnieki secina, ka atkritumu katru gadu paliek nedaudz mazāk, bet tomēr satīrītās vietas gada laikā atkal tiek piemētātas ar atkritumiem. Cik ilgi vēl daļa līdzcilvēku uzskatīs, ka atkritumu vieta ir dabā? Kā aizklauvēties līdz šo cilvēku apziņai? Zeme ir mūsu kopīgās mājas, mums visiem par tām ir jārūpējas!

Visi akcijas dalībnieki piedalījās pārsteiguma balvu izlozē. Rēzeknes novada pašvaldības izglītības un sporta  pārvaldes balvas saņems SABĪNE, LINDA, EVIJA no Kaunatas vidusskolas, VIĻĀNU VIDUSSKOLAS 10.A.KLASE un JĀNIS ŠAUDIŅŠ no Maltas.

,,Zaļās dāvanas’’ no SIA „ALAAS” saņems LINDA UN JĒKABS GRITĀNI, VERONIKA LAZAREVA UN JAUNIEŠU CENTRA ,,OZO’’ jaunieši, MARINA BIKOVA AR GRIŠKĀNU pagasta jauniešiem.

Par ALAAS vides galda spēli ,,Atkritumu sadalīšanās laiks’’ izlozē piedalījās visi tie, kas iesūtīja 5 reālas idejas ,,Kā samazināt atkritumu nonākšanu Latvijas dabā’’. Vides spēli saņems JAUNIEŠU CENTRA ,,BURAS’’ jaunieši.

Paldies  visiem, kas piedalījās akcijā. Rēzeknes novads ir kļuvis tīrāks! Par balvu saņemšanu sazināsimies personīgi!

 

Edīte Čepule, SIA ,,ALAAS’’, sabiedrisko attiecību speciālists vides komunikācijas jomā.

Aivars Mežatučs, Rēzeknes novada pašvaldības jaunatnes lietu speciālists.