Sirsnīgā un ģimeniskā atmosfērā 19. maijā noritēja ALAAS konkursa  “EKO IEDVESMOTĀJS – 2022’’ noslēguma pasākums.

Dalībai konkursā bija pieteikti 5 konkursanti – mazpulcēnu vadītāja DZINTRA GRIBUSTE, Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas skolotāja ANITA VAIVODE, centra ,,Dadzis’’ (Viļāni) vadītāja IRINA KLIMANOVA, pensionārs JURIJS VJALKINS un ģimenes uzņēmums SIA ,,PUORDARE’’(INGŪNA SEMULE UN JĀNIS JURČENKO). Priecē, ka mums līdzās ir cilvēki, kas dzīvo videi draudzīgi, kas meklē veidus, kā zaļus paradumus ieviest savā ikdienā un motivē to darīt arī pārējos.

Konkursa otrajā kārtā konkursantiem bija jāprezentē divi radoši uzdevumi  – jānovada ,,Zaļa meistarklase’’ un jāparāda radoša prezentācija ,,Mani zaļie padomi!’’. Konkursantu veikumu skatījās, komentēja un vērtēja SIA ,,ALAAS’’ ekspertu komanda:

  • SIA ,,ALAAS’’ valdes loceklis – Aigars Metlāns
  • SIA ,,ALAAS’’ izpilddirektors – Jurijs Petkevičs
  • SIA ,,ALAAS’’ darbiniece – Evita Zizlāne.

Zaļajās meistarklasēs konkursanti parādīja un pastāstīja daudzas ,,zaļas’’ lietas – piemēram kā pagatavot ekoloģisku vaskadrānu, kā sagatavot dāvanu maisiņu pašam, kā dot otru dzīvību kartonam, izgatavojot no tā foto rāmīšus, kā tikai no dabas materiāliem pagatavot oriģinālu groziņu, kā skatīties uz pasauli caur ,,zaļām brillēm’’, pamanot to, ka daudzas lietas var izmantot vēl un vēlreiz. Arī ,,zaļie padomi’’ bija praktiski izmantojami un ikdienā ieviešami.

Dalībai konkursā konkursantus pieteica līdzcilvēki, kuri pamanīja, ka blakus ir cilvēki, kas domā un  dara šo pasauli zaļāku. Šiem cilvēkiem tika pasniegtas ALAAS ,,zaļas dāvaniņas’’. Sakām paldies Laurai Seņkānei, viņa ieteica konkursanti  Dzintru Gribusti, Karmenai Kotānei, viņa ieteica konkursanti Irinu Klimanovu, Valentīnai Šidlovskai, viņa ieteica konkursanti Anitu Vaivodi, Mārītei Brokai, viņa ieteica konkursantu Juriju Vjalkinu, Sanitai Vjaksei, viņa ieteica konkursantu SIA ,,Pourdare’’.

Eksperti nolēma, ka nominācija ir jāpiešķir visiem konkursantiem, jo tik tiešām katrs no viņiem ir ,,Eko iedvesmotājs’’ savā vietā. Paldies visiem konkursantiem, jūs iedvesmojat un motivējat līdzcilvēkus piedomāt pie sava dzīvesveida, lai dotu savu artavu dabas aizsargāšanā, resursu taupīšanā, atkritumu daudzuma samazināšanā un pareizā to apsaimniekošanā.  Dāvanā visi konkursanti saņēma ALAAS vides spēli ,,Vides cirks’’, lai varētu turpināt veiksmīgi darboties vides izglītošanā.

Mēs visi kopā radījām skaistu, vērtīgu un sirsnīgu ,,zaļo stāstu’’, ko turpināsim stāstīt viens otram katru dienu!