Noslēdzies SIA ,,ALAAS’’ konkurss sākumskolas klasēm ,,Izveido ko jaunu’’. Konkurss tika organizēts, lai ar radošu pieeju veicinātu izpratni par izlietota iepakojuma pārveides iespējām, saskatot katrā iepakojumā tā alternatīvas izmantošanas iespējas. Konkursanti izvēlējās izlietotu iepakojumu, to uzlaboja, pārveidoja vai papildināja ar nepieciešamajiem elementiem tā, lai tas spētu pilnvērtīgi veikt kādas citas, pavisam jaunas, praktiskas funkcijas. Izveidotajam priekšmetam vai lietai  jābūt reālai, praktiskai, ikdienā pielietojamai klases sadzīvē. Iesūtot konkursa darbu, bija jāiesūta arī pašu sacerēta četrrinde, kurā ietverti vārdi – ,, IZVEIDO KO JAUNU!’’.

Konkursā piedalījās 19 konkursanti ( klases) , kas katrs piedāvāja savu redzējumu, par ko var pārveidot izlietotu iepakojumu. Ir izveidoti bumbiņ ķērāji, kancelejas preču turētāji, soliņš no piena pudelēm, galda spēles, paklājiņš no plastmasas iepakojuma un tekstila. Paldies visiem konkursantiem par izdomu, radošumu, par dalību šajā konkursā.

KONKURSA UZVARĒTĀJI UN BALVU IEGUVĒJI IR  :

  • RĒZEKNES KATOĻU VIDUSSKOLAS 1. KLASES SKOLĒNI, SKOLOTĀJA VINETA ĀBOLIŅA.

 

Viņi no tukšām PET pudelēm izgatavoja marakasus. Iekšā iebēra saplīsušu kreļļu bumbiņas, papīru atlikumu bumbiņas, gliemežvākus, rīsus, griķus un makaronus ar beigušos derīguma termiņu. Rokturīti veidoja no izlietota tualetes papīra rullīšiem, kuri aptīti ar papīra vai dekoratīvo līmlenti.

ČETRRINDE:
Pirmklasnieki dzīvo zaļi,
Ārā nemet neko lieku.
Un, kad izveido ko jaunu,
Skaņa visiem rada prieku.

  • RĒZEKNES NOVADA SAKSTAGALA JĀŅA KLĪDZĒJA PAMATSKOLAS 3.KLASE, SKOLOTĀJA EVITA KUBECKA.

Skolēni no vienas PET pudeles uztaisīja 2 lietasspēli ( bumbiņķērājs) un mobilā telefona turētāju, kad tas lādējas.
Spēle paredzēta, lai starpbrīžos un grupā varētu jautri un interesanti pavadīt laiku. Telefona turētājs ir ērta lieta, lai lādējoties telefons netraucētu citiem.

ČETRRINDE:

Stunda sākas, skumjas māc, skolotāja jautri sauc:
“Izveidosim kaut ko jaunu”!
Pētam, taisam, prātojam, kas nu sanāks, kas nu būs!
Šķēres rokā šņiku, šņaku – jaunas lietas rodas blakus!

  • RĒZEKNES 2.VIDUSSKOLAS B KLASE, SKOLOTĀJAS MARGARITA PONOMARENKO UN LUDMILA TAŠKĀNE.

 

Viņi izgatavoja pulksteņu modeļus  no iepakojumiem un pudeļu vāciņiem. Pulksteņu modeļi palīdzēs mācīties tematu „Laiks” matemātikā un darboties pagarinātajā grupā, kā ar attīstošu rotaļlietu.

 

ČETRRINDE:

Laiciņš, laiciņš, palīdz mums

Izdomāt  ko jaunu!

Pulkstentiņš palīdz mums

Izveidot ko jaunu!

 

Balvā klases varēs izvēlēties vienu no SIA ,,ALAAS’’ izglītojošajām vides galda spēlēm ( ,,Atkritumu sadalīšanās laiks’’ vai ,,Vides cirks’’ ).

Veidojiet ko jaunu arī turpmāk! Jo interesantas, mums nepieciešamas lietas mēs bieži varam radīt paši, tādā veidā saudzējot dabas resursus, bet lietām uzdāvinot citu dzīvi citā veidolā!