ALAAS konkursa “EKO IEDVESMOTĀJS – 2023’’ mērķis ir iepazīt un popularizēt jauniešus, kas iedvesmo līdzcilvēkus zaļām rīcībām un dzīvesveidam ALAAS darbības reģionā.Dalībai konkursā pieteikti 4 jaunieši. Sāksim ar viņiem iepazīties.

ANASTASIJA ORLOVA ir Rēzeknes 6.pamatskolas 9.a klases skolniece. Meitene aktīvi piedalās skolas dzīvē, jo ir skolas pašpārvaldes dalībniece. Viņa bija iniciatore organizēt skolas depozīta punktu, kurš darbojas no pagājuša decembra. Pašpārvalde par naudu, kuru saņem no depozīta nodotām pudelēm, pērk balvas skolēniem. Balvas tiek izmantotas spēļu vakaros skolēniem, kuri uzvarēja spēlēs. Depozīta punkts skolā darbojas aktīvi.

Anastasija piedalījās projektā „KODS: L.A.U.K.I.” , kurā pilsētu skolu jaunieši iepazinās ar  lauku dzīvi.  Projekta laikā dalībniekiem bija iespēja gūt izpratni par lauku dzīves stilu un vērtībām, dažādām uzņēmējdarbības iespējām lauku teritorijās, kā arī  popularizēt  to jauniešu auditorijās pilsētās, iemācīties veidot video reklāmas  projektā iesaistītajiem uzņēmējiem.

Ķīmijas stundā tēmā „Skaidro, kā pārstrādā atkritumus” Anastasija kopā ar savām draudzenēm izveidoja aicinājumu sociālajos tīklos par atkritumu apsaimniekošanu, kuru demonstrēja skolas medijos.