20.jūlijā SIA ,,ALAAS’’ darbiniece Edīte tikās ar Maltas jauniešiem, kuri piedalās apmācību projektā ,,Dzīvo aktīvi, domā zaļi!’’. Interaktīvas lekcijas laikā jauniešiem bija iespēja saprast, ko nozīmē mūsdienīga atkritumu apsaimniekošana, kādu ļaunumu nodara cilvēku izmestie atkritumi dabā, īpaši mežos, cik ilgi sadalās atkritumi. ALAAS izveidotā  vides spēle ,,ATKRITUMU SADALĪŠANĀS LAIKS’’ jauniešiem radīja daudz pārdomu un secinājumu.

Tika izspēlēta arī ALAAS lielformāta spēle ,,VIDES CIRKS’’. Spēles princips vienkāršs – met kauliņu un paej uz priekšu tik lauciņus, cik attēlots uz kauliņa. Jo tālāk tiksi, jo labāk, uzvarētājs ir tas, kurš pirmais sasniegs pēdējo lauciņu. Taču visi zina, ka tikt uz priekšu ne vienmēr ir tik vienkārši, jo reizēm nākas pakāpties uz augšu, reizēm pēkšņi krist uz leju. Šajā cirkā  gaida neparasti pavērsieni, jautājumi un uzdevumi,  ko caurvij tikai un vienīgi vides tēmas!

Pēc apmācībām jaunieši devās sakopt tuvējo mežu, jo joprojām ir cilvēki, kuri savus radītos atkritumus izmet tieši tur. Viņi salasīja 13 maisus ar atkritumiem, kas , protams, ir ļoti daudz!

Dabas piesārņošana ir pietiekami liela problēma, lai tai pievērstu uzmanību un ar dažādām metodēm radītu līdzcilvēkos pozitīvu attieksmi pret apkārtējo vidi. Jākļūst daudz apzinīgākiem, jo vide mums apkārt ir nozīmīga mums katram.