Piecus gadus pēc kārtas SIA ,,ALAAS’’ organizē konkursu otrreizējo materiālu vākšanā ,,Sāc ar sevi!’’. Šī konkursa mērķis ir  iesaistīt izglītības iestāžu skolēnus aktīvā atkritumu šķirošanā, jo, kad iepakojums – PET pudeles un HDPE iepakojums ir sasniedzis dzīves cikla beigas, tas paliek ekonomikā, kur to izmanto atkal un atkal, lai radītu jaunas lietas. Un arī pats konkursa nosaukums stāsta, ka labas, pareizas lietas darīt jāsāk katram AR SEVI!

15.septembrī Latgales vēstniecībā GORS tika noorganizēts konkursa uzvarētāju apbalvošanas pasākums, uz kuru tika aicināti pirmo trīs vietu ieguvēji:

  • vietas ieguvēji – Rēzeknes sākumskola, skolēni mācību gada laikā savāca 2080 kilogramus iepakojuma. Viņi bija konkursa uzvarētāji arī pagājušajos gados!
  • vietas ieguvējiCiblas novada Ciblas vidusskola, viņi savāca 580 kilogramus otrreizējā materiāla!
  • vietas ieguvēji – Rēzeknes novada Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskola, savākti 540 kilogrami PET pudeļu un HDPE iepakojuma!

100 aktīvākie skolēni no šīm izglītības iestādēm piedalījās apbalvošanas pasākumā un saņēma balvas – konkursa sadarbības partneru SIA ,,Eco Point’’ daudzreiz lietojamo maisiņu, iespēju noskatīties jauku multfilmu ,,Karalienes korgijs’’ un kraukšķīgu popkorna tūtu.

Šajā mācību gadā konkursu neorganizēsim, bet ceram, ka prasme šķirot atkritumus un saudzēt dabu ir kļuvis par skolēnu neatņemamu dzīves paradumu.