1. augustā SIA ,,ALAAS’’ darbinieki tikās ar Rēzeknes valstspilsētas sākumskolas skolotājiem, lai pastāstītu par ALAAS izveidotajām vides spēlēm. Šīs vides spēles ir ieteicamas izspēlēt izglītības iestādēs – vides pasākumu laikā, lai interesantākā veidā pasniegtu skolēniem daudzus ar vidi saistītus jautājumu. Vides spēles  ļauj labāk izprast, ko mēs katrs varam darīt vai nedarīt, lai ietekmētu, uzlabotu vai vismaz nepasliktinātu vidi, kurā dzīvojam.

Jaunā vides spēle ir spēle ,,ATKRITUMU SADALĪŠANĀS LAIKS’’. Spēles uzdevums ir apskatīt dabā izmestos atkritumus un salikt laikus, cik ilgi šie atkritumu dabā sadalās. Ikdienā mēs uz ceļiem, ietvēm, pagalmos, mežos, pļavās un parkos redzam izmestus plastmasas maisiņus, pārtikas pārpalikumus, papīru, alumīnija bundžiņas, stikla pudeles un bieži vien arī cita veida atkritumus. Mums šķiet, ka drīz šīs lietas pazudīs, izšķīdīs, sadalīsies! Bet, vai tas tā ir? Patiesība ir pavisam citāda. Izspēlējot šo vides spēli, rodas daudz pārdomu un secinājumu.

Daudz var uzzināt izspēlējot “VIDES CIRKU“. Spēles princips vienkāršs – met kauliņu un paej uz priekšu tik lauciņus, cik attēlots uz kauliņa. Jo tālāk tiksi, jo labāk, uzvarētājs ir tas, kurš pirmais sasniegs pēdējo lauciņu. Taču visi zina, ka tikt uz priekšu ne vienmēr ir tik vienkārši, jo reizēm nākas pakāpties uz augšu, reizēm pēkšņi krist uz leju. Šajā cirkā  gaida neparasti pavērsieni, jautājumi un uzdevumi,  ko caurvij tikai un vienīgi vides tēmas!

Tāpat vides izglītošanā labi var izmantot vides galda spēli ,,100 JAUTĀJUMI PAR ATKRITUMIEM’’.  Vides spēles galvenais uzdevums – padziļināt izpratni par pareizu atkritumu šķirošanu un rosināt uz aktīvu līdzdalību vides saglabāšanas procesos.

Ir svarīgi iegūt zināšanas vides izglītība, lai pēc tam tās pielietotu savā ikdienā, un aicināt to darīt arī līdzcilvēkus.