SIA ,,ALAAS’’ izsludina tradicionālo konkursu otrreizējo materiālu vākšanā ,,Sāc ar sevi – 2021!’’. Konkursa mērķis ir iesaistīt izglītības iestāžu skolēnus aktīvā atkritumu šķirošanā, kas veicina dabas resursu saglabāšanu un taupīgu izmantošanu.

Konkursa laikā izglītības iestāde organizē otrreizējo materiālu –  PET pudeļu  un HDPE iepakojuma vākšanu. Šis  iepakojums ir ne tikai produkta ārējā, aizsargājošā kārta – tas ir arī vērtīgs materiāls, kuru var pārstrādāt. Plastmasas iepakojumu atkārtota izmantošana ne tikai ietaupa naftas resursus, bet arī pasargā atmosfēru no siltumnīcas efektu radošajām gāzēm un citiem vides piesārņojumiem.

Pēc konkursa noteikumiem , izglītības iestāde,  kas savāc  visvairāk PET pudeļu un HDPE iepakojuma daudzumu kilogramos, iegūst godalgotās vietas.

Pirmo trīs vietu ieguvēji  balvās iegūs ALAAS vides galda spēli ,, VIDES CIRKS’’ un dāvanu kartes no ,,ALBA – LTD’’.

Konkursam jāpiesakās līdz 15.septembrim, bet iepakojuma vākšana tiek organizēta līdz 30.novembrim. Šķirošana, lai izlietoto iepakojumu nodotu otrreizējai pārstrādei, ir viens no videi draudzīga dzīvesveida pamatprincipiem. Rīkosimies videi draudzīgi, aicināsim tā rīkoties arī apkārtējos!

NOLIKUMS – Nolikums ,,SAC ar sevi!” – 2021