No 2020. gada 29. aprīļa līdz 2020. gada 12. maijam Rēzeknes novada jaunieši aicināti piedalīties akcijā ,, Esi aktīvs un iesaisties sava pagasta vides sakārtošanā”. Akcijas dalībnieki tiek aicināti izmēģināt plogingu  videi draudzīgu fitnesa/ skriešanas veidu – atkritumu savākšanu skriešanas laikā. Skriešana ir laba veselībai. Nomesto atkritumu savākšana ir laba planētas veselībai. Kādēļ šīs abas lietas neapvienot? „Plogings” ļauj vienlaicīgi noķert divus „vērtīgus zaķus” – parastais skrējiens pārvēršas par ekoloģisku akciju, kas palīdz padarīt apkārtējo vidi tīrāku.

Lai nodarbotos ar “plogingu’’, nevajag daudz – skriešanas apavus, atkritumu maisu un cimdus.  Nav pareizu vai nepareizu veidu, kā nodarboties ar “plogingu’’, ja vien tu skrien un dari labu dabai.

Akcijas ietvaros, pēc ,,ploginga’’ , savu veikumu jāpublicē sociālajos tīklos ar mirkļbirkām (hashtag) #Rezeknesnuvodajaunatne, #Alaas, #plogings un jānosūta uz e-pastu aivars.mezatucs@rezeknesnovads.lv, pievienojot Jūsu vārdu uzvārdu, kā arī pagastu, kurā tika veikta ploginga akcija.

Akcijā var piedalīties jebkurš Rēzeknes novada jaunietis individuāli vai kopā ar savu ģimeni, ievērojot visus noteikumus un ierobežojumus sakarā ar valstī izsludināto ārkārtas stāvokli.

Trīs akcijas dalībnieki saņems pārsteiguma balvas no Rēzeknes novada pašvaldības izglītības pārvaldes un trīs akcijas dalībnieki tiks pie balvām no SIA “ALAAS”.

Pilns akcijas nolikums – Ploging-akcija_nolikums_2020 (2)