Ar rosinājumu katram no mums iestādīt savu koku vai piedzīvot koka dzimšanu no iestādītās sēkliņas, Lielā Talka aicināja Latvijas iedzīvotājus piedalīties Pasaules talkā, kas 15. septembrī notika 150 pasaules valstīs. Latvijas cilvēku vēstījums visai pasaulei bija : mēs stādām Laimes koku savas Latvijas un visas planētas veselībai un labai dzīvei!

Atbalstot šo aicinājumu, Stoļerovas pagasts, biedrība ,,Latvijas Mazpulki’’ un SIA ALAAS 15. septembrī organizēja vides pasākumu – Pasaules Lielā talka – ceļš uz tīrāku pasauli!’’. Pasākumā piedalījās Latgales mazpulcēni, Stoļerovas iedzīvotāji un bērni.

Pasākuma laikā tika iestādīti koki, sīpol puķes. Radošo padomnīcu laikā varēja uzzināt kā pareizi sašķirot atkritumus, kā no burciņas izveidot svečturi, kā izveidot interesantu galda sedziņu. Pēc tam 8 komandas izspēlēja jauno SIA ALAAS vides galda spēli ,,100 jautājumu par atkritumiem!’’, pirmo vietu ieguva Stoļerovas pagasta komanda, kura tālāk šo spēli izspēlēs ar pārējiem pagasta iedzīvotājiem.

Katrs pasākuma dalībnieks uzrakstīja novēlējumu Latvijai nākamajiem 100 gadiem, kuru pievienoja pie Latvijas kartes, ko var apskatīt visi Stoļerovas iedzīvotāji un ciemiņi.

Pasākuma noslēgumā visiem talciniekiem bija iespēja nogaršot ,,spēka putru’’ un izlēkāties piepūšamajā  atrakcijā ,,Pirātu sala!’’.

Lai mūsu Latvija zaļa, skaista, sakopta, stipra!