ALAAS trešo reizi izsludina konkursu otrreizējo materiālu vākšanā ,,Sāc ar sevi!’’. Konkursa mērķis ir iesaistīt izglītības iestāžu skolēnus aktīvā atkritumu šķirošanā, veicināt dabas resursu saglabāšanu.

Konkursa laikā izglītības iestāde organizē otrreizējo materiālu –  PET pudeļu vākšanu.  PET pudeles var pārstrādāt un atkārtoti izmantot līdz pat 30 reizēm. Plastmasas pudeļu pārstrādes rūpnīcā AS ,,PET Baltija’’, kas atrodas Jelgavā,  pudeles atdzimst jaunai dzīvei, un PET pudeles dzīves cikls sākas no jauna.

Pēc konkursa noteikumiem , konkursanti,  kas savāc  visvairāk PET pudeļu daudzumu kilogramos, iegūst godalgotās vietas. Arī šogad konkursā kā sadarbības partneri ir AS ,,Latvijas Zaļais punkts’’. Tāpēc 1.vietas  ieguvēji iegūs ne tikai balvas no SIA ,,ALAAS’’, bet arī AS ,,Latvijas Zaļais punkts’’ apmaksātu ekskursiju uz plastmasas pudeļu pārstrādes rūpnīcu AS ,,PET Baltija’’.

Pagājušajā mācību gadā konkursā piedalījās 13 izglītības iestādes.

1.vietu konkursā ieguva Rēzeknes sākumskola, skolēni savāca 920 kilogramus PET pudeļu.

2.vietaLudzas 2. vidusskolas kolektīvam, viņi savāca 440 kilogramus PET pudeļu.

3.vieta – Rēzeknes novada Griškānu PII, nodoti 280 kilogrami PET pudeļu.

Arī pārējie konkursanti savāca lielu daudzumu PET pudeļu, ko varēs pārstrādāt un pagatavot daudz jaunu lietu. Visi kopā mēs  esam izdarījuši labu darbu – savācām 3200kg PET pudeļu. Turpinām! Konkursam jāpiesakās līdz 22.septembrim, bet PET pudeļu vākšana tiek organizēta līdz 6.aprīlim.

Konkursu nolikums – Nolikums ,,SAC ar sevi!”